Излезе класирането за първи клас в столичните училища. За първи път тази година в София децата в първи клас се класират и приемат чрез нова система за централизирано електронно класиране.
Най-важен е критерият уседналост, като той дава най-голямо предимство. Родителите на всички деца ще получат имейл на електронните си пощи с резултатите от класирането.
Свободните места за второ класиране са 1704.
Вижте във видеото какво обясни заместник-кметът на София по дигитализацията Генчо Керезов.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
Ескалация в Егейско море: Гърция отчете нарушения от турски самолети
Ким Чен Ун обяви мащабно превъоръжаване: Северна Корея ще строи по два бойни кораба годишно
Шампионът по гимнастика Еди Пенев разкрива, че е гей
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Без ток във Варна на 24 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (24 юни)
Виц на деня - 24 юни
Извънредно! Откриха три трупа в общежитие в Угърчин
Времето във Варна на 24 юни 2026
Петролът поевтинява още, все повече танкери преминават през Ормузкия проток*
Икономиката на дълголетието вече променя бизнеса: УниКредит открои четирите технологии на бъдещето
Киев натиска за преговори, Кремъл признава, че няма резерви за кризата с горивата
Икономист: Великобритания повтори грешките на ЕС след Brexit