На бул. "Витоша" в София за втори път се организира инициативата "Топъл обяд навреме". Всеки ден между 12:00 и 15:00 ч. всички нуждаещи се ще могат да се възползват от обяда.
Ястията ще бъдат разнообразни, а продуктите ще бъдат закупени от родни производители.
"В рамките на първата инициатива, която сме нарекли "Топъл обяд навреме", успяхме да достигнем до малко над 8000 порции. Инициативата беше по време на първото извънредно положение", каза организаторът Биляна Христова.
Засега кампанията е предвидена да продължи до 21 декември, но ако се удължат противоепидемичните мерки организаторите заявиха, че кампанията също ще бъде удължена.
Вижте още в репортажа на Натанаил Раичков.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тексас търси избягал жираф на име Грейси
Доживотна присъда получи атентаторът от коледния базар в Магдебург
Комитова: 10 млн. евро на ден отиват за косене на треви по републиканските пътища
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Телескопът „Евклид“ на ЕКА засне най-детайлния образ на ядрото на Млечния път
Невиждани горещини в Европа: Температурите достигнаха 45 градуса, жертвите вече са 212
От космоса: Черно море и Босфора в млечносин тюркоаз
Богомил Николов за Бюджет 2026: Да го мислят децата ни
Цените на строителството на жилища в България са нараснали с най-висок темп в ЕС за периода 2015-2025 г
AI създаде ваксина срещу бъдещи пандемии, тестваха я върху хора
Европейските борси отстъпиха от рекордите след разпродажбите при технологичните акции
Търговията с AI акции достига повратен момент. Време е да се изберат победителите
"Градус" ще получи близо 10 млн. евро дивидент от дъщерното си дружество "Градус-98"