В Ковид отделението в онкологичната болница в столицата се лекува един пациент. То е разкрито след заповед на здравния министър.
Но медиците там смятат, че това е невъзможно, тъй като представлява заплаха за пациентите им, които са с тежки онкологични заболявания и попадат в рисковата група.
Любов се лекува 15-а година в болницата в София. Казва, че се притеснява от създаването на Ковид отделение, тъй като то ще я постави под риск. Условията в болницата и според медиците, работещи в нея, не позволяват безопасен прием на заразноболни пациенти.
Притесненията на лекарите са, че ще има смесване на потоците от пациенти с онкологични заболявания и такива с Ковид, тъй като всички те ще влизат през един и същи вход.
"Нашите болни са с нарушена имунокомпетентност. Това са възрастни хора, които са с изключително много заболявания. Рисковете са изключително огромни", сподели началникът на стационарния блок в УСБАЛО д-р Панайот Куртев.
Друга лекарка допълни, че раково болните бягат.
"Те казват, че в тази болница има Ковид отделение и няма да се лекуват тук", каза още специалистката.
Според директора на лечебното заведение обаче, проблем няма, тъй като отделението е на изолиран етаж и в него се лекува само един пациент.
"Какви са тези фойерверки за един единствен човек, който тук е инфектиран. Разбира се, че такова нещо няма", категоричен е д-р Стефан Константинов.
Освен за пациентите, според медиците риск има и за самите тях, тъй като едни и същи хора се грижат и за онкоболните, и за заразените с коронавирус.
Вижте повече в репортажа на Христиана Стефанова.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Съдът върна на прокуратурата делото срещу Благомир Коцев
Кардиолог за жегите: Носете шапки, не консумирайте алкохол, дори бира
В кадър: Радев поиска по-добра среда за бизнеса и по-качествени институции
Ретрограден Меркурий - какво предстои за всяка зодия?
Защо рутината е важна за бебето?
5 здравословни алтернативи на сладоледа
Вагинално подмладяване след раждане и в периода на менопаузата
Фитнес и въглехидрати – враг или съюзник?
Учените са озадачени: Откриха една от най-големите структури във Вселената
Разминаване: Кога ще се случи първият безпилотен полет на индийския кораб „Гаганян“
Сондата „Арасе“ направи голямо разкритие за атмосферата на Земята
Откриха генетична мутация, която може да удължи живота
Първия детски турнир по плажен футбол се проведе във Варна
Намаляват местата за настаняване във Варненско
Ще бъде ли изобщо завършена АМ „Хемус“?
Върнаха делото срещу Коцев на прокуратурата
Премахват дърво в лошо състояние в Морската градина
WallexPro.com и ролята на информираността при онлайн търговията
Чистота, която печели доверие – как хигиенните решения се превърнаха в конкурентно предимство за бизнеса
Емил Милчев: Нов европейски проект вкарва иновации във „Веолия Енерджи Варна“
Донка Михайлова: Крайно време е данъчните оценки да станат реални
преди 5 години