Премиерът Бойко Борисов присъства на подписването на договора за концесия на летище София и заяви, че то е показателно за това, че нашите европейски партньори са добре дошли в България.
Процедурата за концесионер бе спечелена от консорциум "Соф Кънект", с летищен оператор "Мюнхен", в който участват немски, френски и австрийски компании. Инвестициите на концесионера ще бъдат в размер на не по-малко от 608 милиона евро за срока на концесията, който е 35 години.
"С такива европейски партньори съм убеден, че България ще върви напред. Надявам се, че летище София ще продължи да работи като едно от най-добрите в региона", подчерта Борисов.
"Доказахме, че България е атрактивна страна, която може да привлича първокласни инвеститори. За нас е важно летище София не просто да бъде един актив, в който да се инвестира, а да е врата на България към Европа и света", изтъкна министър Желязков.
Снимка: Правителствена пресслужба
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Спират камионите над 20 тона в жегите
Военна техника на САЩ преминава през страната
Напрежение в „Александровска“ заради гладната стачка на проф. Милена Шиварова, Здравното министерство разпореди проверка
ББА: Бюджетът на НЗОК трябва да гарантира устойчивост на болничната помощ
Пирогов извърши първата у нас операция на „пеперудено дете“
Внимавайте с котките и недосготвеното месо заради токсоплазмоза
Откриха генетична мутация, която може да удължи живота
Калисто: Луната, която може да се превърне в бъдеща база на НАСА
„Изгубеният град“: Може ли подводна планина да разкрие тайната за произхода на живота?
Учени предлагат: Гигантски огнени торнада да почистват нефтени разливи в океана
Коя е най-голямата грешка на шофьорите в трафика?
Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Оптимизмът владее Wall Street в дебюта на Alphabet в рамките на Dow
Кадър на деня за 29 юни
Maersk повиши перспективите си заради по-силното от очакваното търсене на контейнери
Фондовете с инвестиции на гранични пазари ще отворят портфейлите си за български акции