Денят започва със значителна облачност и превалявания над Добруджа. Минималните температури са от 14 градуса до 19. Около обяд се очакват краткотрайни валежи, повече в Западна България, а над Дунавската равнина ще прегърмява.
Следобед постепенно от запад на изток валежите ще спират и облаците ще се разкъсват. Вятърът ще бъде от северозапад, слаб със скорост до 5 метра в секунда. Максималната температура на въздуха е от 24 до 29 градуса, в югозападните райони - до 30 .
По Черноморието ще има значителна, но разкъсана облачност. Следобед ще превалява и прегърмява. Вятърът ще бъде слаб от запад. Максималната температура на въздуха ще бъде от 26 до 28 градуса. Морската вода е с температура от 20-21 градуса. Над планините ще има значителна облачност с превалявания и прегърмявания. Максималната температура на 2500 м височина ще достига около 8 градуса, а на 1500 м - до 14-15.
В четвъртък преди обед за кратко ще бъде слънчево, а следобед отново се очакват краткотрайни валежи и гръмотевици, повече в Западната половина от страната. В петък и в събота ще има повече слънце. Ще се затопля, а валежи ще има следобед в планинските райони.
В неделя ще бъде слънчево и топло с температури от 27 до 31 градуса. В понеделник и във вторник слънчевото време ще продължава.
Гледайте цялата прогноза във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Израел и Ливан сключиха споразумение за прекратяване на военните действия
Зеленски: През седмицата Русия е атакувала Украйна с 1400 дрона и 1500 управляеми авиобомби
Кадър на деня за 27 юни
Защо златото губи стойност, докато инфлацията се ускорява?