Протест в ромската махала в Ямбол, разхлабват някои мерки

Работещите ще могат да напускат квартала от сряда

18.05.2020 • 15:45 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Протест и напрежение в ямболския кв. "Райна княгиня“. Живеещите там трета седмица са под строга карантина. До сблъсъци с полиция и жандармерия не се стигна. 

По-рано днес Областният медицински съвет реши от сряда квартала да могат да напускат работещите, нещо което повече от седмица не бе разрешено. До разхлабването на мерките се стигна, след като стана ясно, че в четири поредни дни няма нови случаи на Ковид-19 в обявения за огнище на заразата квартал. 

От блокираната зона може да се излиза и за медицинска помощ и лекарства. Въпреки това хората настояват блокадата на квартала и 14 улици около него да бъде вдигната незабавно.

Снимка: БГНЕС

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
1
0 rate up comment rate down comment 0
анонимен
преди 6 години
Да щракат кючеците и да не си го слагат на сърце! Нали това им беше най-важното. Сигнализирай за неуместен коментар
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички