8 заразени от Дома за възрастни хора във видинското село Гара Орешец бяха откарани в болница с две линейки. Повечето от тях са настанени във Враца, а един пациент бе пренасочен към София.
До това се стигна след като за 24 часа с положителни проби за коронавирус се оказаха 15 души - трима, от които от персонала. Един от домуващите, 91-годишен мъж, почина в болницата във Видин.
"В никакъв случай сами не бихме могли да се справим, без съдействието на щаба и на г-н Славчев", каза управителят на дома Таня Тодорова.
Въпреки взетите мерки в дома за разделяне на хората с положителни проби от останалите, кметът на Димово настоя да бъдат настанени в лечебно заведение.
В сградата остават 13 от настанените възрастни хора и 6 души от персонала. Всички са с отрицателни проби. Започва и пълна дезинфекция на етажа, на който са били настанени заразените.
"Няма да допусна да се местят хора горе от здравите, ще останат на долния етаж, докато видим как ще се развият събитията оттук натам", добави Славчев.
Служителите, които остават да работят в дома няма да има възможност да излизат, заради наложената карантина.
Вижте още в репортажа на Виктор Борисов.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Денят започва със слънце, следобед ще се появят облаци
До София може да се появи европейският отговор на космическата база Starbase
Футболистите на Бразилия се справиха с Хаити за първа победа на Мондиала
Мароко постигна минимална победа срещу Шотландия на Световното първенство
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Зеленски: Преговорите с Русия може да се подновят
Победи за САЩ, Мароко и Бразилия на Мондиала
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Трафикът в Ормузкия проток расте, Иран е изнесъл 20 млн. барела петрол за седмица
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?
България излиза от „сивия списък“ за пране на пари
Консултант: Служителите от по-ниско ниво саботират дигитализацията на бизнеса