България се прекланя за последно пред легендата на българското кино и театър Стефан Данаилов. Поклонението започна в 11.00 часа. В сградата на Народния театър "Иван Вазов" достолепният актьор бе положен в затворен ковчег от махагон.
Лидерът на БСП Корнелия Нинова първа се прости с Ламбо. А всички от левицата влязоха в залата с червени рози. След нея последно сбогом с актьора си взе бившият министър на културата Вежди Рашидов.
Премиерът Бойко Борисов положи венец с бели цветя, а столичният кмет Йорданка Фандъкова - с червени рози.
За да си вземат последно сбогом с Мастъра на поклонението дойдоха също държавният глава Румен Радев и президентите Росен Плевнелиев и Петър Стоянов.
Привърженици на Стефан Данаилов с цветя се подредиха до фонтаните пред театъра. А с минута мълчание в негова памет започна днешното извънредно заседание на Столичния общински съвет.
Съболезнования приемаха доведеният му син Росен Цанков, племенницата му Росица Обрешкова, любимите му внуци - деца на Росен Цанков.
"Любовта на хората към Стефан Данаилов е голямо признание. С него винаги сме си имали закачки. А когато пораснах той ми каза "никога не сядай на една маса, на която не можеш да платиш цялата сметка. Тези думи ще помня цял живот", сподели пред Bulgaria ON AIR доведеният син на Ламбо Росен Цанков.
Изложбата "Непознатият познат Стефан Данаилов" пред Народния театър ни припомня някои от емблематчините превъплъщения на любимия актьор.
Мастъра оставя след себе си над 150 роли на театралната сцена, на малкия и големия екран, както и ключова роля в политиката – като депутат в няколко Народни събрания и министър на културата от 2005 г. до 2009 г. Носител е на десетки престижни награди, сред които и най-високото отличие на държавата – Орден "Стара планина".Стефан Данаилов си отиде на 27 ноември, дни преди да навърши 77 години. В началото на ноември той беше приет по спешност във ВМА и поставен в медикаментозна кома, но не успя да спечели битката за живот.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Сделка със Сирия дава на Русия плацдарм за операциите ѝ в Африка
Как да направите първите стъпки към финансовите пазари?
Турист загина при падане от мотоделталанер в Несебър, друг е тежко ранен
“Демократична България” призова: Г-н Радев, не разделяйте нацията
Къде да активираме „еЗдраве“ и да получим достъп до здравното си досие?
Въвеждат метод за наблюдение на поведението на новородените в две болници в София
БЛС: Без държавна политика отдалечените райони може да останат без общопрактикуващи лекари
Донорска ситуация в „Пирогов“ дава шанс за живот на трима души в Германия
Rocket Lab разработи космодрум за изстрелване на ракети от всяка точка на света
От диагностика на рак до нови лекарства: 5 начина, по които AI помага на медицината
Слънчево затъмнение днес, 12 август: Какво трябва да знаем
Къде на Земята можем да видим едновременно днешния и утрешния ден
ДБ към премиера: Г-н Радев, не разделяйте нацията
Пада възрастта на бездомните, търсещи подслон във Варна
Район "Одесос" във Варна с амбициозна задача да засади 435 дървета
Филип Буков няма да получи хонорар като водещ на концерта за Деня на Варна
Предлагат родните нацисти да чистят улиците във Варна, както непалците
МАЕ очаква двойно по-голям дефицит на петролните запаси въпреки спада на търсенето
Postbank финансира вятърен парк „Стражица“, ускоряващ енергийния преход и ESG трансформацията
В търсене на оръжия Зеленски се оказа между чука и наковалнята на Балканите
Spotify ще обозначава профилите на AI изпълнители