Протест на медици в центъра на София се провежда в момента. Към тях се присъединиха полицаи и фармацевти. Исканията остават въпреки отпуснатите 50 млн. лева от правителството.
Образуваха жива верига за кратко, след което продължиха към Съдебната палата, за кратко блокираха движението по бул. "Цар освободител" и скандираха "Мафия! Оставка!".
Те настояват за реформи и достойно заплащане. В протеста се включиха медици от цялата страна, а подкрепата си за тях заявиха представители на редица различни браншове.
Едно от исканията е минималното заплащане да се равнява поне на две минимални работни заплати или 1 120 лв.
Протестиращите твърдят, че отпуснатите 50 млн. лв. не са стигнали до тях изобщо, а са били оползотворени за плащане на сметки в болниците.
"Обещанията не се изпълняват, оставаме все по-малко", алармираха пред Bulgaria ON AIR част от медицинските сестри.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Инфлацията погубва романтиката: Поколението Z пести от срещи и връзки
Треската за имоти в Дубай се охлажда, но продавачите не свалят цените
Притисната от войната Украйна не просто модернизира енергетиката си, а я изгражда наново
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна