Протест на медици в центъра на София се провежда в момента. Към тях се присъединиха полицаи и фармацевти. Исканията остават въпреки отпуснатите 50 млн. лева от правителството.
Образуваха жива верига за кратко, след което продължиха към Съдебната палата, за кратко блокираха движението по бул. "Цар освободител" и скандираха "Мафия! Оставка!".
Те настояват за реформи и достойно заплащане. В протеста се включиха медици от цялата страна, а подкрепата си за тях заявиха представители на редица различни браншове.
Едно от исканията е минималното заплащане да се равнява поне на две минимални работни заплати или 1 120 лв.
Протестиращите твърдят, че отпуснатите 50 млн. лв. не са стигнали до тях изобщо, а са били оползотворени за плащане на сметки в болниците.
"Обещанията не се изпълняват, оставаме все по-малко", алармираха пред Bulgaria ON AIR част от медицинските сестри.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Притисната от войната Украйна не просто модернизира енергетиката си, а я изгражда наново
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират
Александър Вучич отново заяви, че ще подаде оставка "скоро" и ще помага на партията си