Хладен четвъртък с облаци и дъжд в много райони

Сняг по високите части на планините

02.10.2025 • 06:00 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

В четвъртък захлаждането в страната ще бъде осезаемо. Минималните температури ще бъдат от 7 до 13 градуса по Черноморието.

Преди обед облачността ще се задържи значителна с валежи в западните и централни райони. По Черноморското ни крайбрежие ще се спускат мъгли и ниски облаци.

Интензивни валежи се очакват в Западна и Югоизточна България, с количества от 20 до 30 литра, съобщи синоптикът на Bulgaria ON AIR Ивана Захаренова.

В планините на височини, над 1500 метра, ще вали сняг. Максималните температури ще са от 9 до 16 градуса, в района на София - до ниските 9 градуса.

По Черноморието ще има облаци следобед с валежи и прегърявания, а през нощта интензивни дъждове ще настъпят по южното ни крайбрежие.

Максималните температури на въздуха през деня ще бъдат от 18 до 20 градуса. Вятърът ще духа от североизток със скорост до 20 км/ч.

Морската вода вече е с по-хладна температура от 21 градуса по северното крайбрежие и до 22-23 градуса по южното.

Над планините ще има облаци с валежи от дъжд и сняг. През нощта срещу четвъртък валежите ще продължават като на височина над 1500 метра ще се образува тънка снежна покривка. Вятърът по високите части, над 2500 метра, ще бъде свеж, с условия за усилване от юг.

В петък ще се установи дъждовно време в цялата страна с интензивни валежи в югозападните и източните райони. Дъждът временно ще преминава в сняг по високите полета в Западна България.

В събота валежите ще продължават, но постепенно ще отслабват. В неделя западният вятър ще подгони дъждовните облаци на изток, към Черноморския регион. 

Гледайте цялата прогноза във видеото.

Снимка: pixabay


Времето ON AIR виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички