Варненският окръжен съд остави в ареста Анита Желева, по-известна като Анита Мейзер. Тя е обвинена за убийство по непредпазливост на мъжа си - 40-годишният културист Николай Димов, както и за предлагане на подкуп на разследващ полицай.
52-годишната варненка е предложила заплащане още с подаването на сигнала за смъртта на съпруга си по телефона в Пето РПУ. Диск със записите на предложенията за подкупи се съдържа вече в досъдебното производство, съобщават от Окръжната прокуратура във Варна.
Съдът припомни, че предложеният подкуп на оперативния работник е започнал от 10 000 евро, последвало е предложение за 20 000 евро и накрая – за 30 000 евро, и прие, че има и реална опасност Желева да извърши престъпление, ако е на свобода. Съдът й наложи най-тежката мярка – "задържане под стража".
Магистратите счетоха, че обвиняемата може да се укрие не само заради българското и американското си гражданство, но и заради факта, че американският паспорт на Желева не е открит при претърсването на дома й в района на "Евксиноград", където на 14 август в ранните часове е умъртвен съпругът й.
Съдебният акт на първоинстанционния съд подлежи на обжалване в тридневен срок пред Апелативния съд във Варна.
Йордан Малджански: Храната е инвестиция в бъдещето на нацията
САЩ не могат да наложат волята си на Иран
България е била сред водещите държави по монетосечене
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Най-големият кратер на Луната може да крие тайни
Топ 10 космически факта, които звучат като научна фантастика
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
Как да изберете правилните гуми, за да намалите разхода на гориво
Колата помни всичко за собственика си
Прожектират филм за годишнината на ПГИТ „Д-р Иван Богоров“ – Варна
Илин Димитров започна проверка в Министерството на туризма
Още два медала за България от Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Alphabet е напът да стане най-голямата компания в света благодарение на изкуствения интелект
Как ликвидността движи пазарите
Голям център за данни на Microsoft в Африка се бави заради искане за гарантирани плащания
Трима души загинаха при руски удари в Югоизточна Украйна въпреки примирието