Арестуваха 72-годишен мъж за блудство с 10-годишно момиче

Престъпленията са извършвани в период от няколко месеца

09.01.2026 • 13:01 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Арестуваха 72-годишен мъж за блудство с 10-годишно момиче
Арестуваха 72-годишен мъж за блудство с 10-годишно момиче

Районната прокуратура в Благоевград, Териториално отделение – Петрич, привлече 72-годишния Т.К. като обвиняем по досъдебно производство за извършени блудствени действия спрямо малолетно дете.

Според събраните доказателства престъпленията са извършвани в периода от октомври 2025 г. до 23 декември 2025 г. и са осъществени чрез употреба на сила и използване на положение на зависимост.

Разследването започна с разпит на свидетели, а органите на реда извършиха огледи, претърсвания и изземвания. 

Потърпевшата, която е 10-годишно момиче, е разпитана в специално обособено помещение, известно като "Синя стая", създадено за защита на деца при разследвания на насилие.

С постановление на прокурор обвиняемият е задържан за срок до 72 часа. Предстои прокуратурата да внесе в съда искане за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража".

Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички