Задържаха мъж и жена за кражба от мол за над 16 000 лв.

Имали са достъп до магазина

26.09.2025 • 14:39 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Снимка: Freepik
Снимка: Freepik

Софийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност мъж и жена за кражба на пари, парфюми и козметика от магазин.

Събраните до момента доказателства сочат, че на 22.09.2025 г. обвиняемите К.К. и З.К. откраднали от магазин в мол в гр. София 5633,60 лева и 45 броя парфюма и козметични продукти на стойност 11 057 лв. Всичко е на обща стойност 16 690,60 лв.

По случая е образувано досъдебно производство за престъплението, за което се предвижда наказание "лишаване от свобода" от 1 до 10 години. 

В хода на разследването до момента е установено, че З.К. е работила в магазина преди време и е имала достъп до него.

С постановление на прокурор двамата. са задържани за срок до 72 часа.

Предстои наблюдаващият прокурор да внесе искане в Софийския районен съд за определяне на мярка "задържане под стража" спрямо обвиняемите.


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички