"Киберпрестъпност" арестува мъж за създаване и държане на материали със сексуална експлоатация на деца. На устройства в дома му са открити файлове, съдържащи сцени на насилие и злоупотреба с малолетни. Прокуратурата протестира освобождаването му под парична гаранция
Специализираната операция на киберполицаите е проведена на 24 април 2025 г. в град Стара Загора, под надзора на Районна прокуратура - Стара Загора.
При претърсване на адреса са намерени дигитални устройства, съдържащи видео и снимки със сцени на насилие и злоупотреба с малолетни и непълнолетни.
В хода на проведените действия по разследването е установено, че някои от тях са с уникално съдържание, създавано от задържания в продължение на повече от десетилетие. Материалите са съхранявани на иззетите от дома му устройства - телефони, дискове и флашпамети.
На тях се различават деца на видима възраст между 6 и 15 години. На някои е установена жертва, която към момента на заснемането на материалите, е на видима възраст около 4 години.
Установено е, че мъжът е държал множество други порнографски материали, заснети чрез използване на инсталирана от него скрита камера. 38-годишният мъж е привлечен като обвиняем.
С постановление на наблюдаващия прокурор задържането му от ГДБОП е продължено до 72 часа, след което Районният съд - Стара Загора му е определил мярка за неотклонение "гаранция" в размер на 1500 лв. Към момента Районната прокуратура - Стара Загора протестира пред Окръжния съд на града освобождаването на мъжа.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
преди 1 седмица