Министерството на вътрешните работи продължава специализираната акция срещу купуването на гласове в страната. До момента са проверени над 2300 места, а задържаните са 38.
Акции днес имаше в Благоевград, Бургас, Сливен и Плевенско. 369 преписки и 97 досъдебни производства са образувани за изборни нарушения.
По повод акциите вътрешният министър Бойко Рашков заяви и изтъкна 2 партии, които правят опити за купуване на гласове.
"За голямо съжаление трябва да обърна внимание, че сме свидетели отново на такава криминална активност на главно две политически партии у нас. Това са ГЕРБ и ДПС. Така искат да вземат властови позиции някои наши политици", заяви шефът на МВР.
Що се касае до проверката на новопоявилите се машини за гласуване, вътрешният министър увери, че риск за вота в неделя няма. Машините са запечатани и ще бъдат отворени само след решение на ЦИК, стана ясно от думите му.
"Че "Сиела Норма" е закупила и внесла други машини, е бизнес на "Сиела Норма", а не на българската държава. Фактът, че ние скоро разбрахме за тези машини, ни най-малко не променя нещата. Този, който ги е закупил, трябва да отговори на въпросите на политиците, че едва ли не сегашното правителство има намерения да злоупотребява с изборния процес", посочи Рашков.
В отговор от ГЕРБ заявиха, че за да се гарантира честността на вота е необходимо да се намеси ЦИК.
"Бойко Рашков не може да се справи със задачата да провери дори себе си. В същия момент се занимава да тормози хората, да говори небивалици и да продължава да борави с внушения", отсече зам.-председателят на ГЕРБ Даниел Митов.
Тръгнаха и първите камиони, които ще транспортират устройствата за гласуване до отделните области у нас. Последните се очаква да отпътуват 19 ч., а утре рано сутрин ще бъдат транспортирани и машините за гласуване за София-град и София-област.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Иван Шишков: Потопът на „Хемус“ е резултат от изключително лошо техническо решение
На електронни табла на градския транспорт в София се изписва името на песента, с която Дара спечели "Евровизия“
Тръмп заяви, че за Иран "часовникът тиктака"
Столичната община организира музикално парти на открито за победата на Дара в "Евровизия"
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Коцев ще прави Дара „почетен гражданин“ на празника на Варна
Пробив: Откриха една от най-старите галактики във Вселената
Аксаково изтърва трите точки в Добрич
Икономическото влияние на „Евровизия“
Лидерите на тюркските страни гледат към цифровизацията и новите търговски пътища
Атака с дрон е причинил пожар в атомна електроцентрала в ОАЕ
Кадър на деня за 17 май