Изоставеното бебе в столичния квартал "Люлин" е било открито на междустълбищна площадка в блок на 11 етаж . Детето е в добро състояние.
Момченцето на 6 месеца и е от български произход. Било е оставено пред апартамента на родителите на майка му. Открито е от съседи, а сигнал до тел. 112 е подал домоуправителя.
Детето е настанено в социален дом.
Текат разпити на родителите, които са задържани за 24ч. Като мотив за деянието си те са посочили, че не можели да се грижат за него. Предстои да бъде назначена съдебно-психиатрична експертиза.
Детето е открито в кошче за лека кола с бележка, на която пише: "Да се даде на социалните. Успех!"
Репортаж на Иван Кънчев.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Уютен дом със скандинавски интериор
ГЕРБ: Предлагат ни бюджет от времето на Жан Виденов
ЦСКА взе Стефано Сенси, бивш играч на Интер
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Откриха 641 нови гена, свързани с шизофренията
Днес е Еньовден – празникът на лечебните билки и българските фармацевти
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Дете падна в шахта в София
Златото падна под 4000 долара за тройунция за първи път от ноември
Радев: Българската екзархия в Истанбул е ключова за съхраняването на националната идентичност
Нестеров стигна четвъртфинал в Пловдив
Палмите в центъра на Варна са сред най-студоустойчивите растения в света
Фонд на фондовете избира банка за посредник в управлението на 113 млн. евро за фирмите
Как вижда икономиката на Китай премиерът Ли Цян
Марк Рюте - мост между европейците и Доналд Тръмп
Страните от Залива може бързо да възстановят някои щети от конфликта в Близкия изток