Астронавт се извини за фалшива новина

Норишиге Каи обяви, че е пораснал с 9 сантиметра само за три седмици в космоса

10.01.2018 • 11:29 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Астронавт се извини за фалшива новина
Астронавт се извини за фалшива новина

Астронавт Норишиге Канаи се извини за фалшивата новина, че е пораснал с 9 сантиметра само за три седмици в Космоса.

След допълнителна проверка се оказало, че ръстът на японеца се е увеличил само с 2 сантиметра, и той обвини за допусната грешка "неправилното измерване".

Вчера самият Канаи се похвали в социалните мрежи, че расте "като растение". По принцип астронавтите порастват в Космоса средно с 2 до 5 сантиметра.

Това се получава заради липсата на гравитация, което позволява на гръбначните им прешлени да се разширят.

Канаи изрази притеснение дали ще се побере с новия си ръст на руския кораб "Союз" при завръщането си на Земята, след приключването на мисията му през юни.

Космическите кораби имат лимит на височината на астронавтите, която може да се окаже проблем.


  • Последни
  • Четени
Любопитно виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички