Туи "поникнаха" в центъра на София на мястото на потрошени плочки пред църквата "Света Неделя".
Представители на "Спаси София" сложиха цветя в неделния ден в зейналите дупки, които са заградени с обезопасителни ленти. Тази сутрин на мястото на цветята вече има туи.
От "Спаси София" се зарекоха да продължават с акцията си, докато тротоарът не бъде ремонтиран, за което сигнал е подаден още преди 2 години.
"На искането ми за ремонт не получих никакъв отговор, въпреки че това е едно от най-оживените места в столицата. Тук всеки ден минават хиляди столичани, както и 100% от гостите на София. Този тротоар е срам за нашия град и прекрасна илюстрация за сегашното управление на София", заяви Борис Бонев.
От Столичната община съобщиха, че по график до седмица ще започне планираният ремонт на западния тротоар на бул. "Витоша" между ул. "Позитано" и ул. "Св. София". Заради лошото му състояние на 20 февруари тази година Столична община е възложила възстановяването му по линия на текущия ремонт. Преди начало на ремонтните дейности е поискано разрешение от Националния институт за недвижимо културно наследство, тъй като обектът попада в обхвата на археологическия резерват "Сердика-Средец", информира БНР.
Изпълнението на цялостния проект за ремонт и възстановяване на пл. "Св Неделя" се забавя поради подадени 9 жалби от търговски обекти в района, подадени срещу разрешението за строеж. 7 от жалбите до момента са решени от съда в полза на Столична община.
5 грешки в кухнята, които често допускаме
Кои са големите проблеми и приоритети за Терзиев в столицата?
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Нидерландия разби Швеция с 5:1 на Мондиала
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Кадър на деня за 20 юни
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца