Американецът Бени Харт осъди Департамента по транспорт за 150 000 долара заради отказа да му бъде издаден регистрационен номер с надпис "IM GOD" ("Аз съм Бог"). Осен това, съдът нареди на мъжа да бъде издаден такъв номер, съобщава The Washington Post.
Историята започва през 2016 г., когато Харт и съпругата му се местят от Охайо в Кентъки. Преди това, в продължение на 12 години, мъжът кара в родния си щат с номер IM GOD. Според законите в Америка обаче при преместване от един щат в друг са нужни нови регистрационни табели за колата.
Решението не устройва 84-годишния атеист, който твърди, че никой не може да докаже кой е Бог и кой не е. Затова и няма как да му забранят да кара с такава табела на колата. Мъжът наема адвокати, като процесът продължава 4 години и в крайна сметка Харт печели.
Цялата статия четете на automedia.bg
Снимка: Freedom From Religion Foundation
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Дрога, алкохол и едни български деца, които търсят избавление от родителите си
5-годишно дете с множество хематоми след домашно насилие
Алекс Николов поведе България към голяма победа над Аржентина
Почитаме Всички български светии
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Открит ли е извънземен живот? Какво всъщност мислят учените
„Хъбъл“ засне рояк от галактики
Мъж, изпаднал в клинична смърт, разказва за срещата си с Бог в рая
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
Гришо и Иван Иванов ще играят заедно на турнир
Каримански: България трябва да защити надписа "българската азбука" върху евро монетата
Дете на 5 години е било подложено на домашно насилие
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Техническа неизправност предизвика объркване сред зрителите на Мондиала
Министърът на туризма: България отчита сериозен спад в международния туристически поток
Защо Европа се дистанцира от Palantir?
Дипломацията вече не е безопасно място за задъхващия се британски премиер
Росен Христов: "Боташ" не е проблем, а неизползван договор