Момче, настанено в дома за деца в плевенското село Тотлебен, е принудено да напусне институцията и да се върне при баща си, който го биел.
Преди години момчето, което е останало полусирак, е настанено в дома именно заради насилие от страна на бащата, но сега при навършването на 18-годинишна възраст трябва да напусне дома, където е прекарал последните 11 години.
Ще го наречем Иван. Не иска да показва лицето си, но е готов да разкаже историята, която е трогателна по своему. Точно на 18-ия си рожден ден разбира че трябва да напусне дома за деца, където е живял през последните години.
Ако това стане обаче той няма къде да отиде. А и все още не е завършил средното си образование.
Оказва се, че ситуацията в която е изпаднал Иван не е частен случай. Това е съдбата на много младежи. Заради липсата на свободни места, при навършване на пълнолетие те трябва да напуснат домовете за деца.
Вижте повече в репортажа!
Офталмолог: Силното слънце уврежда и очите
Кола се обърна по таван на булевард в София
Рецептата Dnes: Кекс с праскови и рикота
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Черно море привлече Мохамед Аши Буаклин
Първи протест срещу Радев пред МС тази вечер
Деница Сачева постави оценка среден 3 на бюджета
Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
Размяна на удари между САЩ и Иран постави под въпрос примирието в Близкия изток
САЩ одобриха Mythos 5 на Anthropic за по-широка употреба
Охлаждането при печалбите в китайската промишленост е признак на слабост
Търсенето на природен газ в ЕС расте с 2,5% през 2025 г.
Изтеглянето на войските на САЩ хвърля сянка върху редица германски градове