САЩ изпращат войски в Саудитска Арабия

Причината - ескалацията на напрежението в Персийския залив

20.07.2019 • 14:37 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Заради напрежението в Персийския залив Съединените щати изпращат войски в Саудитска Арабия. Решението е взето в контекста на ескалацията на напрежението между Техеран от една страна и Вашингтон и Лондон – от друга. Вчера иранските сили задържаха два британски петролни танкера в Ормузкия проток, единият от които беше освободен.

500 военни, зенитно-ракетни системи "Пейтриът" и ескадрон изтребители F-22 ще бъдат изпратени в базата "Принц Султан". Крал Салман е одобрил първото разполагане на американски сили в Саудитска Арабия от 2003 година насам. 

В същото време Доналд Тръмп реагира на вчерашното конфискуване на британски танкер в Ормузкия проток. 

Съединените щати подготвят и международна мисия, която да гарантира свободното плаване в Персийския залив.

Вашингтон и Лондон са в постоянен контакт заради кризата със задържания танкер. Вчера британският съвет за национална сигурност проведе две извънредни срещи.

Вижте повече в репортажа!

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Репортажи виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички