Превръщат сградата на бившата топлоцентрала на НДК, която е в окаяно състояние, в център на съвременните изкуства. Целият проект ще струва около 5 милиона лева. Кога ще бъде готов той? На този въпрос в "България сутрин" отговаря актьорът Веселин Димов.
"Идеята се роди преди 5 години, когато София беше кандидат за европейска столица. Проектът е заедно със Столична община, която е собственик на сградата и е един процес, който миналата седмица беше ознаменуван с успех от столичния общински съвет, който гласува превръщането ѝ в център за съвременни изкуства", сподели пред Bulgaria ON AIR той.
Димов поясни, че центърът ще се състои от две зали - една мултифункционална, в която ще има съблекални, гримьорни, склад, студиа и една по-малка с експериментална сцена и такава за визуални изкуства, както и бар и детска площадка. Той определи бъдещия център като приятно място, в което човек ще може да се срещне с различни изкуства и да отпочине.
"Има огромна нужда от подобни места, защото нямаме много такива за независимата сцена", допълни той.
Очаква се през тази година сградата да бъде реновирана.
Вижте повече във видеото!
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
ДБ: Явно парламентът не се интересува от модела "Пеевски"
Захарова предупреди страните да евакуират дипломатите си от Киев
ПП бесни: Радев да каже подкрепя ли думите на Кутев за "нашето НС"
Съюзът на съдиите иска нов ВСС и разследване по случая "Нотариуса"
С какво е полезно кокосовото масло за здравето?
Функцията на яйчниците в менопауза
Кога да ни притеснява хроничната кашлица?
REM сънят играе ключова роля за когнитивните функции
Учени тестват реанимиране на сърце в Космоса – системата е уникална
Китай планира да достави проби от Марс до 2031 г.
Доказаха теоретичната възможност за изпращане на съобщения в миналото
Откриха признаци на атмосфера около малък обект отвъд Нептун
Откриха необичайни обекти по морското дъното край Варна (СНИМКИ)
Таймери на електронни магазини притискат потребителите за бързи покупки
ОУ „Петко Р. Славейков“ откри модерен STEM център (СНИМКИ)
526 евро глоба и 3 месеца без книжка за водач, спрял в аварийната лента на АМ "Тракия" заради нужда на дете
Стъклена бутилка падна на метри от играещи деца на площадка във Варна (СНИМКИ)
Най-лошите отчети в Европа този сезон са при автомобилите, луксозните стоки и хотелите
Марин Русев: Китай е великият балансьор в международното пространство
Търговски вериги: Има риск посоката за овладяване на инфлацията отново да бъде сбъркана
Anthropic разширява изчислителните си ресурси с договор със SpaceX