Мария Габриел оттегли кандидатурата си за премиер. Парламентът се събира, за да гласува това нейно решение. Вече вървим към втория мандат, но дали той ще бъде успешен – зависи от няколко човека и няколко фактора.
"Причините за фиаското, което претърпя (не)коалицията, което беше узаконено с връщането на мандата от страна на Габриел, се дължи на дълбоките същностни, ценностни, идеологически и всякакви различия между партньорите. На второ място от липсата на баланс в конструкцията, която те си стъкмиха преди 9 месеца - това, че цялата власт и всички министерски постове бяха в ръцете на ПП-ДБ. Така не се прави политика", заяви социологът Иво Желев в студиото на предаването "Директно".
В ефира на Bulgaria ON AIR той поясни, че според него основната пречка за съставяне на правителство пред партньорите в "сглобката" е било липсата на комуникация.
"Нямаме достатъчно цивилизовани политически субекти, които да дебатират и да преговарят. Нямаме преговорна култура и нямаме принципи, от които да се водят тези разговори. Те се водиха единствено от позициите - борба за власт, унищожаване и притискане на партньора, непрекъснато прехвърляне на вината за трудностите в преговорния процес и в крайна сметка за очаквания провал", категоричен бе Желев.
Гледайте целия разговор във видеото.
Орландо Блум забелязан с моделка
Това не е светът, който Русия иска
На първа среща: Как да покажете, че имате интерес?
Откриха потенциално ново лечение за прееклампсия при бременност
Какво се случва с гръбначния стълб по време на сън и защо Octaspring ни спасява?
ЕС с нова стъпка за по-бърз достъп на пациентите до иновативни медицински технологии
Хипоталамична аменорея – как стресът и недохранването спират овулацията?
Човешкият мозък обработва реч дори в безсъзнание
Учени създадоха свръхточни топлинни карти на Марс за търсене на ресурси
Япония създава елитна група за търсене на извънземни
Нарастващият туризъм в Антарктида носи риск от зарази
Въвеждат лимит за покупка на кола в брой
Условна присъда за младеж, откраднал и шофирал пиян кола във Варна
Спипаха 17-годишен да кара без книжка кола с табели на друг автомобил
"Пристанище Варна“ празнува 120 години със събития за гражданите
Арестуваха поредна порция пияни и дрогирани шофьори по пътищата във Варненско
S&P 500 отстъпи от рекорда, цените на петрола се възстановяват
Кадър на деня за 7 май
Тръмп даде на ЕС срок до 4 юли да ратифицира търговското споразумение със САЩ
Подценява ли българският бизнес значението на киберсигурността?