Хамилтън победи Ferrari у дома

Британецът бе недостижим за "Черните кончета", които извлякоха максимум точки по време на 13-я кръг от сезона във Формула 1.

09.09.2012 | 17:30

С безапелационно пилотиране Люис Хамилтън спечели днешната Гран при на Италия. Британецът стартира от първата позиция и задържа лидерското място по време на всички 53 обиколки на пистата “Монца”, която е най-бързата в календара на Формула 1. Само с едно спиране в бокса, втори на подиума застана Серджио Перес за отбора на Заубер, а на трета позиция завърши лидерът във временното класиране при пилотите Фернандо Алонсо.

Четвърти остана Фелипе Маса, който направи билянтен старт от третото място и изпревари отпадналия заради технически проблем Дженсън Бътън в ускорението до първия завой. Бразилецът бе пред своя съотборник и претендент за титлата – Алонсо – но в крайната фаза получи неформално нареждане от бокса да го пропусне напред.

Топ шест допълниха Кими Райконен за Lotus и Михаел Шумахер с Mercedes.

Подробности четете в специализирания ни сайт Auto On Air.