Бразилия с тежка победа над Австралия на Световното по футбол за жени

След този успех Бразилия има 3 точки в актива си, колкото има и националният отбор на Норвегия.

30.06.2011 | 11:42 Редактор: Ваня Симонска

Световното първенство по футбол за жени, което се провежда в Германия, продължава. Финалистът от последния Мондиал – Бразилия, стартира с трудна победа над Австралия. В мач от група Д – южноамериканките постигнаха минимален успех над Австралия с 1:0. Единственият гол в срещата падна в 54-ата минута и бе дело на 28-годишната нападателка Росана.
След този успех Бразилия има 3 точки в актива си, колкото има и националният отбор на Норвегия. Скандинавките също постигнаха победа с 1:0 над Екваториална Гвинея в по-ранния двубой от групата.
Норвежките доминираха през по-голямата част на мача, като на два пъти уцелиха и гредата. В 84 минута обаче логичното се случи – и Норвегия откри резултата чрез  Емили Хаави.