“Животът след Бийтълс” е новият биографичен филм в ефира на Bulgaria ON AIR, разкриващ историята на Бийтълманията и тъжната раздяла на Пол Макартни, Джон Ленън, Джордж Харисън и Ринго Стар – 4-те най-емблематични имена в поп музиката - гледайте на 28 март в 9,30 часа.
Четири десетилетия след разпада на бандата, Бийтълс продължават да оглавяват класациите за най-велики изпълнители за всички времена. Никое друго поп движение не успява да надмине иновативното музикално творчество и социално въздействие на „фантастичната четворка“. На това се дължи обаче и фактът, че всяко тяхно произведение като соло изпълнители е завинаги осъдено като крачка, направена срещу великите постижения на най-известната банда в музикалната история.
Създателят на Бийтълс Джон Ленън и неговата съпруга Йоко Оно били често, и все още от време на време, обвинявани за разпада на бандата. Съществувалото напрежение между Ленън и останалите от групата поради факта, че е допускал Йоко до студиото, или както го наричали те „свещеното място“, не е тайна за никого. Но когато през 1969 Ленън сформира бандата Plastic Ono става ясно на всички, че музикантът се е насочил към соло кариера и отделен семеен живот с новата си съпруга. Въпреки това, не само Ленън търсел промяна. Пол Макартни на свой ред планирал самостоятелен живот и кариера след Бийтълс.
През 70-те години групата води личностни битки, следват пристрастявания към упоителни вещества и разводи, а Ленън има проблеми и с изкарването на американско гражданство. Но това, което слага истинския край на най-великата поп банда за всички времена, е убийството на нейния създател - Джон Ленън, през декември 1980 година.
Не пропускайте вълнуващата история на 4-те най-емблематични имена в поп музиката и фаталния край на Бийтълс в документалния филм “Животът след Бийтълс” – на 28 март в 9,30 часа по Bulgaria ON AIR.
„Животът след Бийтълс“ (Beatles Parting ways)
Биографичен, документален, Австралия, 2010 г.;
Режисьор: Джилиън Бартлет;
В ролите: Джон Ленън, Джордж Харисън, Ринго Стар, Пол Макартни.
Продължава най-мащабната евакуация заради пожарите във Франция и Испания
8 женски поведения, които отблъскват мъжа
Гърция, Тунис, Индия... ЮНЕСКО разшири списъка на защитените обекти
Стоянов за самолетите в Безмер: Имаме пълна подкрепа от НАТО за националната ни сигурност
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Starship 40 оцеля след меко кацане във водата при исторически полет
Астрономи започнаха търсене на извънземни технологии в милиметровия радиодиапазон
Учени: Човешката еволюция изостава драстично, а причина за това е AI
Ракета на SpaceX се е насочила към Луната: Очаква ли ни зрелищен сблъсък през август?
Тежка катастрофа с три жертви, сред които и дете
Илиан Илиев: Опитахме всичко през второто полувреме
Гьоко Хаджиевски: Тактическата ни дисциплина беше от ключово значение за победата
Димитър Стоянов: Не очакваме атака от Иран срещу България
Спартак спечели с 3:0 дербито на Варна
Как Черна гора може да усложни и без това напрегнатите преговори за бюджета на ЕС
Shein разкрива в проектопроспекта си, че американските мита оказват натиск на печалбата
Формула 1 се връща в Малайзия заради войната в Близкия изток
Историята показва, че разпознаването на пазарните балони е почти невъзможно