"Нашата партия има социална програма от години. Във Велико Търново е най-старата организация на БСП. Независимо, че последните години сме в опозиция - ние сме фактор. Нашите общински съветници през последните мандати на ГЕРБ винаги са били единствената ярка алтернатива и са предлагали много неща не само в социалната политика, но и по всички теми". Това заяви кандидатът за кмет на "БСП за България" във Велико Търново Ирена Стасинопулу.
Тя призова кмета Панов да спре с оправданията за последните 3 години, защото, по думите ѝ, проблемите на Велико Търново са много отпреди това. "Трафикът, свързан с транзитното преминаване в града, е много голям и натоварен заради лошия трафик вътре в града. Великотърновци, за да могат да се придвижват вътре в града, излизат по ул. "Магистрална", за да се включат в по-добре направения път там. Това допринася за още по-големия трафик. Проблемът е вътре в града и той е особено голям заради двете кръгови, които се изграждат. Факт е тяхното лошо изпълнение. И ако попитате - аз не съм чула и един човек да каже, че е доволен. Основният момент тук е да се направи ревизия и контрол на фирмите, на които са възложени обществените поръчки за тези кръстовища", допълни кандидатът за кмет на БСП.
"Градът има нужда от нова транспортна схема. Нашата партия има такава заложена в програмата си. Има нужда и от нов график на обществения транспорт. Наистина няма свързаност между кварталите, защото сега е необходимо хората да си купят 2 отделни карти. Няма никаква модернизация на транспорта. Половината спирки в града въобще не съществуват, въпреки че са дадени на концесия. Но не се следи какво се случва с изпълнението на договора. Много от проблемите с транспорта са решими на местно ниво. Транспортът и трафикът са свързани с проблема с паркирането. Защото липсата на паркоместа в града е изключително тежък проблем", коментира Стасинопулу за част от проблемите на града.
Относно старото военно училище, тя обясни, че в този конкретен случай от БСП са против публично-частното партньорство. "Защото така ще се стигне до разпродажба. Това е централната градска част и там би могло да се направи един чудесен градски център, който да се изгради в няколко етапа и с място за паркиране, зелени площи и конферентни зали", допълни Стасинопулу.
"Велико Търново е наистина емблемата на България за пред света и има нужда от средства точно в тази посока - да се развива и опазва културно-историческото наследство. Тук ролята на местната власт е да намери консенсус с централната власт и законодателни инициативи, за да може да се намери баланса. Гласувайте с номер 1 в бюлетината за "БСП за България", защото ние можем да проведем едно отговорно и почтено управление за по-добър живот във Велико Търново", каза в заключение Ирена Стасинопулу.
Турция ще достигне Луната през 2027 г. със собствен ракетен двигател
Мирчев: Мнозинството започна с фалстарт
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Тръмп обяви тридневно примирие между Украйна и Русия
Хороскоп за 9 май 2026
Новият премиер назначи 18 заместник-министри
92.52% от левовите банкноти и монети вече са изтеглени
Трима отпаднаха от състава на Черно море за мача с Ботев
S&P 500 и Nasdaq покориха следващите рекордни върхове
Какви са приоритетите пред новото правителство?
Зеленски подписа указ, позволяващ провеждането на парада в Москва на 9 май
Доналд Тръмп договори тридневно примирие между Украйна и Русия