Мотористите се обявиха против целогодишната гражданска застраховка
Във вторник те излязоха на жълтите павета с искане да се срещнат с Цецка Цачева
24.03.2016 • 18:22
Редактор: Ирина Георгиева
Мотористите се обявиха против целогодишната гражданска застраховка
Мотористите се обявиха против целогодишната застраховка "Гражданска отговорност" за моторите си. Във вторник те излязоха на жълтите павета с искане да се срещнат с Цецка Цачева.
Рокерите не смятат, че исканията им са проява на смелост, а на необходимост.
"Направиха се изменения в Кодекса за застраховане. Вероятно необходими, но в известна степен те противоречат освен на европейската практика, а и на обичайните норми у нас. Не сме съгласни с регулацията на така наречената задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите. Може би е добре да се започне с промяна на наименованието, защото тя третира не само автомобилистите, а и всички собственици на моторни превозни средства", обясняват недоволните.
Още по темата
"Бай Иван от Поморие не си кара моторната лодка целогодишно. Може би и кемперите и ремаркетата не се карат целогодишно. Откъде накъде ние да пълним частни сметки за наша сметка", попитаха те.
"Исканията ни са да има срочни застраховки. Като в нормалните държави, където може да се направи застраховка "Гражданска отговорност" за 5 дена. Това съм го правил с кола и съм се прибирал в България - онлайн по интернет. Така да може да се направи и тук в България. А не минималният застрахователен период да е една година, а в началата на Кодекса да пише, че може да е по-малко от един застрахователен период, но при задължителна застраховка "Гражданска отговорност" - не може", коментираха още те.