"Ливърпул" прекъсна серията от загуби с победа над "Уест Хем"

Исак се разписа за първи път във Висшата лига с червената фланелка

30.11.2025 • 18:30 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
"Ливърпул" прекъсна серията от загуби с победа над "Уест Хем"

"Ливърпул" сложи край на серията си от три поредни поражения във всички турнири, след като победи "Уест Хем" с 2:0 като гост в среща от 13-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят се проведе на "Лондон Стейдиъм" в столицата на Англия.

Първият гол за "червените" реализира най-новото им попълнение Александър Исак. Шведският нападател се разписа в 60-ата минута след асистенция на Коуди Гакпо. Това е първото попадение на Исак във Висшата лига след трансфера му от "Нюкасъл", макар че вече има гол за "Ливърпул" в Купата на Лигата.

Крайното 2:0 бе оформено от Гакпо в добавеното време, с подаване от Джо Гомес, информира "Фокус".

Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като бразилецът Лукас Пакета получи два жълти картона за една минута и бе изгонен в 84-ата.

С победата "Ливърпул" достигна 21 точки и се изкачи до 8-ото място във временното класиране, докато "Уест Хем" остава на 17-а позиция с 11 пункта.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички