Шефът на Съдийската комисия към БФС Станислав Тодоров даде пресконференция, на която призна за някои грешки на съдиите, както и конкретни отбори, които са били ощетени.
Спорните ситуации от дербито от снощи между ЦСКА и "Лудогорец" ще се разглеждат на следващото заседание на комисията и след това ще бъдат коментирани.
Кои отбори са ощетени от грешките
От СК отчетоха четири грешни решения на главните или ВАР-съдиите в последните мачове от последния месец.
Първото такова е от двубоя между "Локомотив" (Пловдив) и "Лудогорец". Тогава е показан директен червен картон на Ивайло Иванов след намеса на ВАР, като според Съдийската комисия това решение е грешно и футболистът на “смърфовете” не е трябвало да бъде гонен.
Грешка има и при показания червен картон на Себастиян Уейд от "Септември" (София) в двубоя с "Ботев" (Пловдив).
Според комисията главният съдия във въпросния мач не е трябвало да гони бранителя на столичани, а да му покаже само жълт картон.
Другата грешка е от двубоя между "Локомотив" (София) и ЦСКА. Тогава от СК отчитат, че е трябвало да има отсъдена дузпа за игра с ръка на Мартино. Главният рефер не свири нарушение, но и не е повикан от ВАР - решение, което е грешно.
Последната грешка е от дербито между "Славия" и "Локомотив" (София). Според комисията първият гол на “белите” е трябвало да бъде отменен, защото преди Емил Стоев да отбележи попадението, има игра с ръка на футболист с бял екип.
"Грешките малко повече зачестиха"
"Има спрени съдии. Имаме вътрешен правилник, но не се появяват. Съдийството е добро, но е факт, че напрежението се покачва. Грешките малко повече зачестиха.
Ние имаме платформа, в която се вадят клиповете от всеки мач и се дават и решенията на всички рефери, за да може да се обучават. Всичко се решава на терена. Допускат се грешки и критерият не винаги е един и същ", каза Тодоров.
Снимка: Lap.bg
Йотова изглежда фаворит за президентските избори, битката ще е за балотажа
Пожар изпепели близо 100 декара край Харманли
Млякото променя хранителния си състав според сезона
Невроимунна сигнализация е в основата на бързия антидепресивен отговор на кетамин и психеделици
Консумацията на по-малко протеин може да забави стареенето при някои
Хемодинамични промени при високи температури
За първи път учени ще изследват ледниците на библейската планина Арарат
Слънчевите бури крият неочаквана опасност за изследователите на Марс
Пробив в науката: Отровни растения може да помогнат в лечението на рак и малария
Създадоха палеонтологична машина на времето: Връща ни с 200 млн. години назад
Спартак стартира с победа при Ясен Петров
28 закона и 89 решения е приело 52-рото НС през първата си сесия
Тръмп призова иранците да сключат споразумение или да се предадат
Зеленски уволни посланичката на Украйна в САЩ
Огромно куче нападна и нахапа жестоко 6-годишно дете
Силният оптимизъм около преговорите с Иран окрили щатските индекси
Кадър на деня за 3 август
Експерт: Децата трябва да мислят и използват технологиите за разширяване на кръгозора
Зеленски продължава да прави рокади във военното ръководство