"Челси" изненада фаворита "Пари Сен Жермен" с 3:0 в Ню Джърси и грабне купата от Световното клубно първенство.
В герой на мача се превърна Коул Палмър, който вкара два идентични гола вв 22-рата и 30-атата минута и изработи третия, дело на Жоао Педро в 43-ата минута. Така "сините" решиха нещата на практика през първата част. Французите така и не успяха да реагират, а и този път не бяха достатъчно ефективни пред гола.
Второто полувреме започна с удар на Кварацхелия, с който Санчес не се справи убедително, но Колуил се ориентира най-бързо и изчисти, ликвидирайки опасността. В 52-ата минута Санчес показа страхотен рефлекс и спаси удар отблизо на Дембеле, за да запази вратата си суха.
Ако в тези ситуации бе паднал гол вероятно нещата можеха да се променят, но това не стана и парижани сякаш загубиха вяра, че могат да направят обрат, което пък даде спокойствие на Челси и току що влезлият Лиам Делап накара Донарума да спасява опасния му фалцов изстрел в 68-ата минута.
В 80-ата минута пак той се измъкна сам срещу Донарума, но вратарят успя да скъси дистанцията и да отклони удара му в корнер. ПСЖ отговори със ситуация пред Баркола, който обаче стреля в Санчес.
Минути преди края Жоао Невеш бе изгонен, след като дръпна за косата Марк Кукурея, но така или иначе всичко отдавна бе ясно.
Вижте повече във видеото.
Безсмъртният шотландски боец колабира на сцената
Управителят на "ЕМКО": Изключваме превозното средство като причина за пожара
Хората наблюдават метеорния поток Персеиди от 2000 години
Украина съобщи за изгубен МиГ-29 на бойна мисия
Кога аналгетиците започват да поддържат хронично главоболие?
FDA одобри революционен медикамент срещу нарколепсия
Защо продължителното пътуване влошава хроничната тазова болка при мъжете?
Нова надежда при макулна дегенерация: Иновативна система за продължително лечение
НАСА отложи следващата си космическа разходка заради проблем със скафандър
Леден остров с размерите на Манхатън се откъсна от гренландски ледник
Археолози: Древните гърци са носили бижута от метеорити
Илън Мъск с мрачна прогноза за спасяването на Starship
Променят трафика по АМ „Хемус“ край Шумен днес
Без ток във Варна на 11 август 2026
Времето във Варна на 11 август 2026
Църквата отбелязва двоен празник на 11 август, кой има имен ден
Спартак (Варна) с първа загуба от началото на новия сезон
Русия развива своя аналог на Starlink по-бързо от плана, Киев и Запорожие отново горят
Тръмп неволно подпомага възхода на възобновяема енергия
Европейските кризисни пари не са създадени за днешната суша
S&P 500 започна седмицата почти без промяна, Intel тласна чиповете надолу