Четиринадесетгодишният Пламен Георгиев от Харманли стана световен шампион по корабомоделен спорт.
Титлата е единствена за страната ни от първенството в Полша. В град Кромолице Пламен завоюва още три медала.
Той се запалва по корабомоделен спорт от малък. Само преди дни успява да завоюва първата за страната титла на световното по копабомоделизъм.
"Имаше участници от над 18 държави, първите стартове преминаха добре, после имаше някои проблеми, но все пак успяхме", сподели състезателят от СМК "Емил Димитров" в Харманли".
Титлата в Полша тийнейджърът от Харманли завоюва в секция Е в клас Моно 1 при юношите. Надпреварата е за най-бърза обиколка в рамките на 3 минути на водния полигон. В отделните класове и секции Пламен завоюва още два сребърни и един бронзов медала.
"Тренирам от 7-годишен, баща ми ме запали. Първото ми състезание беше, когато бях в 4 клас. И тогава взех първия си медал", допълни той.
Пламен има доста постижения
През годините Пламен печели редица отличия. Това от първенството в Полша обаче му е най-високото постижение и е съвсем заслужено, казват треньорите му.
"Пламен е едно много добро дете, което слуша и има желанието да се учи", сподели треньорът Емил Димитров.
Пламен продължи над 10-годишната традиция на големи първенства да се чува българският химн. Освен това той донесе нова титла за клуба си. Преди две години световен шампион стана неговият съотборник Ангел Панайотов.
Вижте повече в репортажа.
Йотова изглежда фаворит за президентските избори, битката ще е за балотажа
Пожар изпепели близо 100 декара край Харманли
Млякото променя хранителния си състав според сезона
Невроимунна сигнализация е в основата на бързия антидепресивен отговор на кетамин и психеделици
Консумацията на по-малко протеин може да забави стареенето при някои
Хемодинамични промени при високи температури
За първи път учени ще изследват ледниците на библейската планина Арарат
Слънчевите бури крият неочаквана опасност за изследователите на Марс
Пробив в науката: Отровни растения може да помогнат в лечението на рак и малария
Създадоха палеонтологична машина на времето: Връща ни с 200 млн. години назад
Спартак стартира с победа при Ясен Петров
28 закона и 89 решения е приело 52-рото НС през първата си сесия
Тръмп призова иранците да сключат споразумение или да се предадат
Зеленски уволни посланичката на Украйна в САЩ
Огромно куче нападна и нахапа жестоко 6-годишно дете
Силният оптимизъм около преговорите с Иран окрили щатските индекси
Кадър на деня за 3 август
Експерт: Децата трябва да мислят и използват технологиите за разширяване на кръгозора
Зеленски продължава да прави рокади във военното ръководство
преди 1 година