Футболистът Сандро Тонали разкри, че е много щастлив, че неговото 10-месечно наказание заради незаконни залагания е помогнало на други хора да се справят с проблемите с хазарта.
24-годишният халф, който премина в "Нюкасъл" от "Милан" за 55 милиона британски лири през юли миналата година, беше наказан от Италианската футболна федерация през октомври, след като призна серия от нарушения по време на своята кариера.
Той може да се завърне в игра в двубоя от втория кръг на Купата на Лигата на "Нюкасъл" срещу "Нотингам Форест" в сряда вечерта, след като изтърпя наказанието си, което също включваше помощ за обучението на млади играчи относно опасностите от хазарта, и той ще го направи, знаейки, че неговият случай е помогнал на други да се изправят със собствените си проблеми.
"През първите три месеца срещнах много хора, особено в "Нюкасъл", които имаха този проблем и които никога не са говорили досега", каза футболистът в интервю за клубната телевизия.
"И те го направиха, когато всичко излезе наяве, когато излязоха статиите и проблемът ми стана публичен, така че след това те решиха да потърсят помощ и да спрат да задълбочават нещата. Това ме направи много щастлив. Тези хора получиха помощ само чрез разговори, но след това по още хиляди начини. Най-голямата стъпка е да можете да говорите за това, което носите в себе си, което никога преди не сте правили и нямате смелостта да направите", каза Тонали.
Четете повече в gol.bg.
Снимка: БГНЕС
Хванаха контрабандни цигари за 2 млн.евро в камион, влязъл от България в Румъния
Радев: Първо трябва да пречупим трендът на растящите цени ВИДЕО
МВР: Внимавайте за фишинг измама със съобщения за неплатени пътни глоби
Атанас Пеканов: Трябва да спасим парите по ПВУ
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Витамин D помага, но не на всички
Безплатни прегледи във ВМА-Варна
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Първата частна индийска ракета Vikram-1 ще бъде изстреляна през юни
Междузвездната комета 3I/ATLAS изчезна от полезрението на астрономите
НАСА тества революционен двигател, който може да отведе хора до Марс
Варна отстъпва на Бургас по брой плажове със "Син флаг"
Променят движението във Варна на 9 май
Новият кабинет провежда първото си заседание
192 места в България нямат нито един жител
Благомир Коцев: Подготвяме нов конкурс за главен архитект на Варна
„Лавена“ ще разпредели брутен дивидент от 0,04 евро на акция
Нов бюджет ще има до месец, а цените ще се овладяват без таван
Собственикът на Sinsay очаква марж на печалбата през първото тримесечие от близо 60%
Компанията за електрически тротинетки Lime подаде документи за IPO