"Астън Вила" загуби с 0:1 от домакина "Брайтън"

"Брайтън" заема 11-то място в класирането

05.05.2024 | 20:09 Редактор: Деси Николова

"Астън Вила" загуби с 0:1 от домакина "Брайтън" в двубой от 36-ия кръг в английското първенство.  В самия край на първата част вратарят на гостите Робин Олсен направи спасявания след опити за гол на Саймън Адингра и Паскал Грос.

В 68-ата минута попадение на Грос беше отменено заради засада и след консултация с видео асистент реферите.

Малко повече от десет минути след това и гол на Джон Макгин от "Астън Вила" не беше признат заради нередовна позиция на шотландския национал.

Пет минути преди края на редовното време главният арбитър Робърт Джоунс отсъди дузпа заради нарушение в наказателното поле на Езри Конса. Олсен изби удара от бялата точка на Жоао Педро, който при добавката с глава осигури успеха в полза на "чайките", пише gol.bg

"Брайтън" заема 11-то място в класирането с 47 точки, докато "Астън Вила" е на четвърта позиция с 67 пункта, след като в четвъртък претърпя поражение с 2:4 от Олимпиакос в първия полуфинален мач от Лигата на конференциите.