С ефектно изпълнени на Феликс "Барселона" би "Кадис" и пак е в играта за титлата

Каталунците са на 8 точки от лидера "Реал" (Мадрид)

14.04.2024 | 07:56 Редактор: Елеонора Танева
С ефектно изпълнени на Феликс

"Барселона" победи "Кадис" с 1:0 като гост в среща от 31-ия кръг на испанската Ла Лига. Каталунците имаха игрови превес през първото полувреме, макар и двата отбора да отправиха по два точни удара. Момчетата на Шави имаха цели пет неточни стрелби и контролираха топката в по-голяма част от времето.

Голът падна след невероятното изпълнение на Жоао Феликс. Португалецът направи ефектна задна ножица при центриране от корнер и вкара в долния ляв ъгъл.

Победата помогна на втория в таблицата "Барселона" да събере 70 точки и седем кръга преди края на сезона изоставането от лидера "Реал" (Мадрид) е отново осем точки. "Кадис"  със своите 25 пункта е на три точки под чертата.