"Славия" прекъсна серията от мачове без победа като надигра "Хебър" с 3:1

"Белите" са на десето място в класирането в Първа лига

13.04.2024 | 20:12 Редактор: Елеонора Танева

"Славия" спечели с 3:1 у дома срещу "Хебър" в двубой от 29-ия кръг от Първа лига и прекъсна серия от четири поредни мача без победа.

В десетата минута Галин Иванов изведе в наказателното поле Ертан Томбак, който асистира за Иван Минчев, реализирал отблизо първото попадение в двубоя. След 60 минути игра Мартин Георгиев покачи резултата на 2:0.

Пет минути след това "Хебър" реализира почетен гол с удар от наказателното поле на резервата Олексий Збун, вкарал във вратата на Славия след подаване на Мартин Михайлов.

Четвърт час преди края на редовното време бърза контра за столичани завърши с пас на Роберто Райчев към Сораков и нападателят завърши прецизно с гол във вратата на "Хебър" за крайното 3:1.

"Славия" е с 33 точки на десето място в класирането, докато "Хебър" има три точки по-малко на 12-та позиция в Първа лига.