"Манчестър Сити" догони "Ливърпул" след бой над "Кристъл Палас"

Кевин де Бройне се разписа на два пъти за победата с 4:2

06.04.2024 | 16:35 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Сити" победи с 4:2 като гост "Кристъл Палас" в мач от 32-рия кръг на Висшата лига. "Гражданите" трябваше да догонват в резултата след само три минути игра, когато Жан-Филип Матета даде аванс за лондончани.

След това обаче под диктовката на Кевин де Бройне нещата си дойдоха по местата. Белгиецът вкара два гола (13, 70) и даде асистенция за критикувания в последно време Ерлинг Холанд (66). Младокът Рико Люис (47) пък успокои нещата за манчестърци в началото на второто полувреме. Така Де Бройне закръгли сметката си за "Манчестър Сити" на 100 гола.

Тимът на Гуардиола излезе временно на втората позиция в класирането със 70 точки, колкото има и "Ливърпул". "Арсенал" е със 68, но и двата тима имат по мач по-малко.

Следващият мач на "Ман Сити" е във вторник - гостуване на "Реал" (Мадрид) в първия двубой от четвъртфиналите на Шампионската лига.