Гол на Мбапе изпрати ПСЖ на финал за Купата на Франция

Парижани победиха с 1:0 "Рен" на "Парк де Пренс"

04.04.2024 | 08:39 Редактор: Толя Стоянова

Отборът на "Пари Сен Жермен" се класира за финала за Купата на Франция, след като победи с 1:0 "Рен" на "Парк де Пренс" след гол на Килиан Мбапе в 40-ата минута, който този път игра до края.

Парижани ще срещнат на финала отбора на "Лион", който вчера разби с 3:0 "Валансиен" в другия полуфинал. Сблъсъкът за трофея ще бъде на 25 май.

Капитанът на ПСЖ пропусна дузпа, която сам си изработи, след като ударът му от бялата точка без спасен от стража на "Рен" Стив Манданна. Само три минути след това обаче Мбапе се разписа след контраатака на домакините.

Той получи от Фабиан Руис, освободи се от двама бранители и след рикошет топката влезе във вратата на гостите. Това е 39-и гол на капитана на Франция в 39 мача от началото на този сезон, както и осмото му попадение в турнира за купата през настоящата кампания, предаде БНР.