"Славия" и "Пирин" поделиха точките след нулево равенство в "Овча купел"

Благоевградчани са замесени в битката за оцеляване

02.04.2024 | 21:30 Редактор: Толя Стоянова

Отборите на "Славия" и "Пирин" направиха равенство 0:0 в мач от междинния 27-и кръг на Първа лига. На стадион "Александър Шаламанов" в столичния квартал "Овча Купел" домакините доминираха и създадоха повече положения, но така и не успяха да стигнат до гол.

През първото полувреме шансове да се разпишат за "белите" имаха Иван Минчев, Владимир Николов и Емил Стоев, но вратарят на "орлетата" Максим Ковальов бе на своето място и опази вратата си. След почивката домакините бяха близо до това да поведат, но удар на Ивайло Марков срещна гредата, а до края гостите успяха да опазят своята врата и да вземат ценна точка в битката за оцеляване.

По този начин "Славия" остава на 11-о място с 30 точки, докато "Пирин" е на 13-а позиция с четири точки по-малко, предаде БГНЕС.

Снимка: Lap.bg