Италия удари Еквадор с двама дебютанти

Лоренцо Пелегрини и Николо Барела донесоха успех на "адзурите"

25.03.2024 | 07:19 Редактор: Вяра Димова

Италия победи с 2:0 Еквадор в контрола, играна в Ню Йорк. Ранен гол на Лоренцо Пелегрини и късно попадение на капитана Николо Барела донесоха успеха на "адзурите" в мач, в който имаше двама абсолютни дебютанти за италианците.

Още в 3-ата минута Италия поведе. Димарксо стреля от фаул в стената, но топката се върна в Лоренцо Пелегрини, който с мощен удар извън наказателното поле я заби в ъгъла – 1:0.

До края на полувремето италианците имаха и още положения, но не успяха да ги реализират. Първото истинско спасяване на Викарио с екипа на Италия обаче беше в средата на второто полувреме след удар на Плата.

Чак в добавеното време Италия вкара второ попадение. Разписа се Николо Барела след контраатака. Орсолини даде паса към капитана, който изчака вратаря да излезе и го прехвърли за крайното 2:0.