Ирландия и Белгия завършиха с резултат 0:0 в контролата

Попадения липсваха, като домакините дори имаха дузпа

23.03.2024 | 22:10 Редактор: Деси Николова

Отборите на Република Ирландия и Белгия завършиха при равенство 0:0 в приятелска футболна среща, играна в Дъблин. Домакините можеха да поведат в 28-ата минута на двубоя, когато получиха правото да изпълнят дузпа, но 19-годишният нападател Евън Фъргюсън пропусна. Белгия удължи серията си без поражение на 12 срещи.

Фъргюсън застраши вратата на белгийците и секунди след почивката след като засече центриране от Роби Брейди, но бе неточен при удара си глава. В последните минути Тома Мюние пропиля възможност за Белгия.

Република Ирландия стана първият тим, който не допуска гол срещу Белгия от Хърватия на Мондиал 2022. Ирландците приемат Швейцария в още една контрола на 26 март, докато същия ден Белгия ще гостува на Англия в Лондон за приятелски мач.