Без Меси Аржентина би Ел Салвадор с 3:0 в първия си мач за годината

Лионел Скалони даде шанс да някои от резервите в състава си

23.03.2024 | 09:58 Редактор: Елеонора Танева

Аржентина срази с 3:0 скромния отбор на Ел Салвадор в контрола, която се проведе в САЩ. Така световният шампион записа победа в първия си мач през 2024 година.

"Гаучосите“ играха без най-голямата си звезда и лидер на тима – Лионел Меси. Съперникът на аржентинците обаче нямаше никакъв шанс срещу много по-класния си противник и при неговото отсъствие.

Аржентина откри резултата в 16-ата минута чрез Кристиан Ромеро, който засече с глава центриране на Анхел ди Мария.

Енцо Фернандес удвои в 42-ата минута. Халфът на Челси се възползва от паника в защитата на съперника и на практика предреши всичко в срещата още преди почивката.

След антракта Джовани Ло Селсо фиксира крайното 3:0 в 52-ата минута. Асистира му Лаутаро Мартинес, който го изведе перфектно.

През второто полувреме като цяло селекционерът Лионел Скалони даде шанс да някои от резервите в състава си, уточнява gol.bg.