С гол от дузпа звезда на "Ливърпул" донесе победата на Унгария над Турция

В друга контрола Нидерландия разби с 4:0 Шотландия на стадион "Йохан Кройф Арена"

23.03.2024 | 07:14 Редактор: Елеонора Танева
С гол от дузпа звезда на

Унгария победи с 1:0 Турция като домакин в контрола. Успехът за маджарите донесе звездата на "Ливърпул" Доминик Собослай. Той се разписа от дузпа в 48-ата минута. Преди почивката нито един от двата тима не съумя да реализира. Почти веднага след антракта обаче домакините откриха резултата. Енес Юнал игра с ръка в пеналта и реферът отсъди дузпа. Собослай не сгреши от бялата точка – 1:0.

В добавеното време Унгария вкара още веднъж в мрежата на съперника чрез Андраш Шафер. Попадението му обаче бе отменено заради засада.

В друга контрола Нидерландия разби с 4:0 Шотландия на стадион "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. Селекцията на Роналд Куман стигна заслужено до категоричната победа, макар че и гостите показаха зъби, но нямаха шанс поне да се разпишат.

Кошницата на шотландците напълниха Тижани Райндерс, Жоржиньо Вайналдум, Вут Вегхорст и Дониел Мален. Първият откри резултата в 40-ата минута, а останалите попадения паднаха след почивката. Вайналдум удвои в 72-ата минута. Вегхорст направи преднината класическа в 84-ата минута, а Мален фиксира крайния резултат 120 секунди по-късно.