Мбапе отбеляза хеттрик при разгром на ПСЖ над "Монпелие" с 6:2

Парижани се отдалечиха на 12 точки от втория "Брест"

18.03.2024 | 08:18 Редактор: Тодор Петров
Мбапе отбеляза хеттрик при разгром на ПСЖ над

Френският шампион "Пари Сен Жермен" разби "Монпелие" с 6:2 в среща от 26-ия кръг на Лига 1.Мачът се проведе на "Стад де ла Мосон" в Монпелие.

Мегазвездата Килиан Мбапе бе в основата на головете на ПСЖ. Той асистира на Витиня в 14-ата минута за 1:0, а само 8 минути по-късно отбеляза за 2:0. Домакините върнаха едно попадение чрез Арно Нордин в 40-ата минута, а Тежи Савание изравни от дузпа в продължението на първата част.

Отново Мбапе даде аванс за гостите с попадение в 50-ата минута. Три по-късно Кангин Лий покачи на 4:2 след пас на Коло Муани.

В 63-ата Килиан Мбапе регистрира своя хеттрик, вкарвайки за 5:2. Асистенцията бе на Витиня. Крайното 6:2 отбеляза португалецът Нуно Мендеш в 89-ата минута, предаде "Фокус".

С успеха "Пари Сен Жермен" събра актив от 59 точки и се отдалечи на 12 точки от втория "Брест".