Безпощаден "Байерн" (Мюнхен) скъса мрежата на "Майнц" с 8:1

Хари Кейн се разписа с хеттрик

09.03.2024 | 19:13 Редактор: Елеонора Танева
Безпощаден

"Байерн" (Мюнхен) смаза "Майнц" с 8:1 в среща от 25-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Алианц Арена".

Момчетата на Томас Тухел изиграха много силно първо полувреме, в което взеха преднина от две попадения. Хари Кейн откри в 13-ата минута и вкара гола на успокоението точно преди паузата, а между двете негови попадения се разписаха Леон Горецка за баварците и Надием Амири за гостите.

Интригата беше ликвидирана от Томас Мюлер веднага след рестарта на играта, а след час игра Джамал Мусиала превърна времето до края на мача в протоколно доиграване, за да се стигне до изкусния гол с пета на Серж Гнабри.

Не след дълго Кейн оформи своя хеттрик, стигайки котата от 30 шампионатни попадения. А в самия край Горецка постигна второто си попадение за деня.

Така "Байерн" събра актив от 57 точки и се доближи на седем от лидера "Байер Леверкузен", който обаче има и мач по-малко. "Майнц" е предпоследен с 16 пункта и гледа с едно око към Втора Бундеслига.