"Лийдс" шокира "Лестър" с 3 гола, Груев с цял мач

"Лисиците" играха добре, но не успяха да стигнат до нов гол

24.02.2024 | 09:27 Редактор: Толя Стоянова

"Лийдс" шокира "Лестър" с 3 гола в последните минути, за да спечели с 3:1 дербито на Чемпиъншип и да запише 9-а поредна победа. Илия Груев записа цял мач за йоркшърци, които изостанаха още в 15-ата минута, когато след корнер Вут Фас вкара с глава на далечната греда.

"Лисиците" играха по-добре в дълги периоди от двубоя, но не успяха да стигнат до нов гол, въпреки че попадение на Патсон Дака бе спорно отменено заради засада и в края бяха наказани за пропуските си. В 80-ата Конър Робъртс изравни с диагонален изстрел, а в 83-ата Арчи Грей реализира след удар и рикошет в крака на Вут Фас.

Дълбоко в добавеното време Дан Джеймс окончателно хвърли "Елънд Роуд" в екстаз след попадение от пряк свободен удар, за да оформи знаменитата победа. Така "Лийдс" стопи изоставането си до лидера "Лестър" на 6 точки, като вече има 72, докато "Лисиците" са със 78.