ПСВ и "Борусия" оставиха развръзката за реванша след спорна дузпа

Всичко ще се реши в Дортмунд след 1:1 в първия мач в Айндховен

21.02.2024 | 07:00 Редактор: Тодор Петров

ПСВ (Айндховен) беше побутнат от съдиите и VAR за 1:1 срещу "Борусия" (Дортмунд) в първи осминафинален мач на Шампионската лига, игран на стадион "Филипс".

Домакините бяха по-напористи през първото полувреме, но отправиха само един точен удар, макар да имаха повече възможности от противника си. От своя страна германците се отличиха с три изстрела в очертанията на вратата за първите 45 минути и един от тях влетя в мрежата.

Негов автор стана Дониел Мален, който успя да реализира много зрелищно с помощта на гредата.

Десетина минути след подновяването на играта ПСВ изравни от изключително скандална дузпа. Матс Хумелс влезе на шпагат и не успя да изчисти топката от краката на Малик Тилман, но последният се строполи в наказателното поле и реферът посочи бялата точка след консултация в слушалката. Люк де Йонг чакаше тази възможност и изравни от бялата точка.

До края на редовното време и двата отбора бяха по-скоро в режим на изчакване на груба грешка на противника, отколкото да се хвърлят в търсене на победата.