ПСЖ постигна успех срещу "Нант", Ернандес и Мбапе се разписаха

Тимът се наложи с 2:0

18.02.2024 | 08:18 Редактор: Вяра Димова
ПСЖ постигна успех срещу

"Пари Сен Жермен" постигна 16-ата си победа за сезона във френската Лига 1. В мач от 22-ия кръг на първенството шампионите и лидери в класирането се наложиха като гости над "Нант" с 2:0 за третия си пореден успех в първенството. В първата част не паднаха голове, въпреки че домакините можеха да се оттеглят с преднина, но попадение на Никола Палоа в добавеното време бе отменено заради засада.

Нещата си дойдоха на място в 60-ата минута, когато Лукас Ернандес откри резултата.

Две минути по-късно треньорът на ПСЖ Луис Енрике реши да се застрахова допълнително, пускайки в игра суперзвездата си Килиан Мбапе. Нападателят се поразтъпка и се отблагодари с гол от дузпа в 78-ата минута за крайното 0:2.

ПСЖ вече имат аванс от 14 точки пред втория "Ница". "Нант" стигна до 12-ата си загуба, като е на 13-ата позиция.