Умората и надъхан французин отказаха Григор Димитров от титлата в Марсилия

Българинът отстъпи на Юго Умбер в два сета - 4-6, 3-6

11.02.2024 | 18:23 Редактор: Искра Ангелова

Григор Димитров загуби финала на тенис турнира от сериите ATP 250 в Марсилия, след като отстъпи на представителя на домакините Юго Умбер в два сета - 4-6, 3-6, за час и 25 минути игра.

Срещата започна с доминация на сервиращите, като показателно за това е, че не се стигна до равенство в нито един от първите девет гейма. В десетия обаче най-добрият ни тенисист прояви колебания и бе наказан от агресивния си съперник, който поведе в частите. В началото на втората Григор пропусна две точки за пробив и това се оказа ключово за развитието на двубоя до края. Юмбер натисна във втория гейм и реализира брейк, след който не погледна повече назад, за да се поздрави с титлата на родна земя.

25-годишният французин трудно можеше да изиграе по-добър двубой на сервис, като завърши с 10 аса и 1 двойна грешка, загуби само пет точки на първо подаване за целия мач и спаси и двете възможности за пробив пред българския си опонент.